Kongres Słodycze Sweets & Snacks 2016

Prawie 200 gości związanych z biznesem słodyczowym, przekąskowym i handlowym, dziewięć godzin niezwykle interesujących wykładów przygotowanych przez znakomitych ekspertów, ciekawe dyskusje z udziałem badaczy, producentów i detalistów oraz targi słodkich nowości, na których zaprezentowało się wiele nowych marek dopiero wchodzących w tradycyjną dystrybucję. Biznesowe rozmowy, spotkania producentów z kupcami decydującymi o zakupach do sieci handlowych i kontrakty. Niesamowita atmosfera. Tak w skrócie można podsumować II Kongres Słodycze 2016.

Konferencję zdominowały dyskusje o problemach i wyzwaniach, które stoją przed branżą słodyczową i przekąskową w najbliższych latach. Uczestnicy debat dyskutowali na temat  sytuacji na rynku surowcowym i jej wpływie na przyszłe strategie firm produkcyjnych. Wiele miejsca poświęcono konsumentowi i trendom zakupowym, a także zmianom w handlu, które mają potężny wpływ na dostawców.

Ważnym tematem były innowacje w sferze produktowej, opakowaniowej i produkcyjnej. Dyskutowano o tym jak rewolucja cyfrowa i handel internetowy zmienią podejście klientów do zakupu produktów i jak to wpłynie na rozwój biznesów produkcyjnych. Ważnym sygnałem było to, że nie tylko internet będzie potrzebował nowych rozwiązań produktowych/opakowaniowych, ale należy także opracować nowe technologie, które będą pomagały w impulsowych zakupach w internecie.

Ostatnia z debat dotyczyła głównie kwestii eksportu polskich słodyczy i przekąsek. Uczestnicy debaty zastanawiali się czy należy dywersyfikować kierunki eksportowe, jakie nowe rynki producenci powinni brać pod uwagę planując swoją ekspansję zagraniczną. Wiele emocji wzbudziła kwestia tworzenia strategii promocyjnej dla polskiej marki produktowej za granicą. W trakcie debaty przyjrzeliśmy się także najefektywniejszym strategiom zagranicznym, próbując odpowiedzieć na pytanie czy firmy powinny postawić na podprodukcję i private label, czy może inwestować w kreowanie własnej silnej marki na rynkach zagranicznych.

Warto podkreślić niezwykle ciekawy skład prelegentów i uczestników debat, wśród których znaleźli się szefowie największych firm słodyczowych i przekąskowych, wiodące sieci handlowe, agencje badawcze, firmy doradcze, w tym m.in.: Zoltan Novak, Prezes MONDELEZ POLSKA, Jan Kolański, Prezes, COLIAN, Marek Moczulski, Prezes BAKALLAND, Maciej Stoiński, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający sieci Piotr i Paweł, Dariusz Budzeń, Prezes AUGEO VENTURES, Konrad Mickiewicz, Prezes ZPC BAŁTYK, Krzysztof Stypułkowski, Tomasz Sienkiewicz, Właściciele, MANUFAKTURA CZEKOLADY, Jacek Palec, Prezes BD SKLEP, Adam Gajewski, Dyrektor Centrum Badań i Rozwoju, MONDELEZ POLSKA, Mirosław Caputa, Dyrektor Marketingu i Komunikacji, CIRCLE K, Maciej Kroenke, Director PwC, Krzysztof Koszela, Dyrektor ds. Rozwoju Rynków Zagranicznych, COLIAN, Jacek Czarnecki, Regulatory Affairs Manager, Nestlé Polska, Honorata Jarocka, Food and Drink Analyst, MINTEL, Dorota Kałowska, Partner & Strategy Consultant Cobalt Spark, Ekspert POLSKIEJ IZBY HANDLU, Andrzej Gantner, Dyrektor POLSKA FEDERACJA PRODUCENTÓW ŻYWNOŚCI, Dorota Kozłowska, Dyrektor ds. Legislacji, Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców, Agata Anioł, Menadżer Zarządzania Grupą Kategorii, 1 MINUTE, Maciej Brysiak, Senior Research Manager,  Dawid Mazur, Senior Research Manager, IQS, Krzysztof Mrówczyński, Ekspert w Biurze Analiz Makroekonomicznych, PEKAO SA  Magdalena Rosa-Wojnicka, Strategic Insights Manager GFK POLONIA, Dominika Grusznic-Drobińska, Team Manager GFK POLONIA, Konrad Mazur, Senior Client Consultant, NIELSEN, Grzegorz Woźniak, Dyrektor Finansowy, Członek Zarządu, DELICPOL, Sławomir Majman, były Prezes POLSKIEJ AGENCJA INFORMACJI I INWESTYCJI ZAGRANICZNYCH, doradca prezydenta Pracodawców RP.

Relacja z konferencji już wkrótce na łamach miesięcznika „Wiadomości Handlowe” oraz na portalu www.wiadomoscihandlowe.pl

ZOBACZ FOTORELACJĘ 2016

Partner Platynowy:

Partnerzy merytoryczni:

Partnerzy srebni:

Partnerzy:

Wystawcy:

Patroni:

PRELEGENCI:


Magdalena
Rosa-Wojnicka


strategic insights manager, GFK Polonia
Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetu w Dublinie. W branży badawczej pracuje od 15 lat. Od początku pracy zawodowej specjalizuje się w badaniach i konsultacjach dotyczących projektów z obszaru komunikacji, sprzedaży i dystrybucji produktów FMCG. W ramach zespołu strategic insight realizuje kompleksowe projekty, wykorzystując różnorodne źródła informacji i rozwiązania biznesowe.

Dominika Grusznic-Drobińska


senior project manager GFK Polonia

Absolwentka Wydziału Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Strategii Marki przy SAR. Badaniami rynku zajmuje się od 1999 roku. Specjalizuje się w badaniach wspierających rozwój i wprowadzanie nowych produktów na rynek FMCG.

Konrad
Mazur


senior client consultant, Nielsen

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, kierunku zarządzanie i marketing. Z firmą Nielsen związany zawodowo od ponad czterech lat. Jako senior client consultant zajmuje się obsługą największych polskich i międzynarodowych firm m.in. z branży słodyczy oraz wyrobów tytoniowych. Przez kilka lat odpowiadał za zarządzanie usługami muzycznymi u jednego z największych operatorów telekomunikacyjnych.

Konrad
Mickiewicz


prezes,
ZPC Bałtyk
Z gdańskim ZPC Bałtyk oraz włocławską Bomillą, działającymi obecnie jako Grupa Bałtyk, związany od 2006 roku. W strukturach firmy zajmował kolejno stanowiska: dyrektora ds. rozwoju biznesu, członka zarządu, wiceprezesa i – obecnie – prezesa. Z Bałtykiem związany nie tylko jako menadżer, ale również rodzinnie – grupa kontrolowana jest bowiem przez rodziny Mickiewiczów i Wolińskich. Karierę zawodową rozpoczynał od pracy w firmie Wavin, skąd przeszedł do Banku Zachodniego WBK. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Ma tytuł MBA.
 

Maciej
Kroenke


Director
PwC
Specjalizuje się w zarządzaniu cenami i sprzedażą na rynkach B2C. Doradzał wiodącym polskim przedsiębiorstwom i firmom zagranicznym, realizując łącznie ponad 150 projektów doradczych w obszarze polityki cenowej i promocyjnej. Ma szerokie doświadczenie operacyjne na stanowisku head of pricing w międzynarodowej grupie usług, gdzie odpowiadał za budowę i realizację polityki cenowej na pięciu rynkach Europy Centralnej i Zachodniej. Jest autorem licznych publikacji na temat zarządzania cenami i strategii sprzedaży.

Zoltan
Novak


prezes
Mondelez International
Z branżą FMCG związany od ponad 25 lat – doświadczenie zdobywał w takich firmach jak Imperial Tobacco i Pepsi Cola International. Pracę w strukturach przedsiębiorstwa Mondelez (wówczas Kraft Foods) rozpoczął w 2006 roku, kiedy został dyrektorem generalnym oddziału firmy na Węgrzech. Od lipca 2012 roku odpowiada za rynek polski oraz rynki bałtyckie. Ukończył studia MBA na uniwersytecie Buckinghamshire w Wielkiej Brytanii.

Maciej
Brysiak


Senior Research
Manager IQS
Ma ponad 13‑letnie doświadczenie w planowaniu i realizacji badań rynkowych. Realizuje projekty badawcze w różnych sektorach, zarówno na rynku lokalnym, jak i międzynarodowym. Specjalizuje się w badaniach postaw i zachowań konsumentów oraz NPD.

Krzysztof
Koszela


Dyrektor ds. Rozwoju Rynków Zagranicznych, Colian
Zarządza działem eksportu firmy i odpowiada za rozwój rynków zagranicznych. Ma stopień naukowy doktora habilitowanego. Prowadzi zajęcia dla studentów Uniwersytetu Przyrodniczego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Autor licznych publikacji z zakresu zarządzania, modelowania neuronowego oraz sztucznej inteligencji. Aktywnie włącza się w działalność Klastra Spożywczego Południowej Wielkopolski. Jest przewodniczącym Kaliskiej Rady Biznesu.
 

Jan
Kolański


Prezes Zarządu
Colian
Twórca, główny akcjonariusz oraz prezes zarządu grupy kapitałowej Colian notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jest prezesem Klastra Spożywczego Wielkopolski Południowej oraz wiceprezesem Polbisco – Stowarzyszenia Polskich Producentów Wyrobów Czekoladowych i Cukierniczych. Członek Wielkopolskiej Rady Trzydziestu, organu doradczego powołanego przez marszałka województwa wielkopolskiego. Wielokrotnie nagrodzony za osiągnięcia biznesowe, gospodarcze oraz wspieranie lokalnej działalności sportowej, naukowej i kulturalnej. Wyróżniony Odznaką Honorową Ministra Gospodarki za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej.

Jacek
Palec


Prezes
bdsklep.pl
Menadżer i strateg z ponad 16‑letnią praktyką zawodową, w tym w zarządzaniu korporacyjnym oraz budowaniu i restrukturyzacji organizacji. Ceniony ekspert ds. rynku e‑commerce. Z bdsklep.pl jest związany od 2013 roku. Wcześniej pracował m.in. w Eurobanku, którego był współtwórcą, i Banku Gospodarstwa Krajowego. Pełnił także funkcję wiceprezesa AIP Group. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Dawid
Mazur


Senior Research
Manager IQS
Ma ponad 9‑letnie doświadczenie w badaniach rynku. Zajmował się projektami lokalnymi i międzynarodowymi, głównie ilościowymi, oraz panelami: handlu detalicznego i gospodarstw domowych. Jego specjalnością są projekty dotyczące konceptów oraz potencjału produktów.

Dariusz
Budzeń


Prezes
Augeo Ventures
Doświadczenie zawodowe zdobywał w międzynarodowej bankowości inwestycyjnej i komercyjnej, instytucjach nadzoru nad rynkiem kapitałowym, funduszach private equity. Zarządza projektami w zakresie fuzji i przejęć m.in. w branży spożywczej, chemicznej, farmaceutycznej, budowlanej, energetycznej, logistycznej, IT. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Northwestern University School of Law (Chicago), AMP IESE Business School Universidad de Navarra. Jest współzałożycielem Augeo Ventures.
 

Andrzej
Gantner


Dyrektor Polska Federacja Producentów Żywności
Członek zarządu Zrzeszenia Stowarzyszeń Rada Reklamy oraz stowarzyszenia Food for Future, członek Komitetu ds. Żywności Polskiej Akademii Nauk. Reprezentuje PFPŻ ZP w największej europejskiej organizacji przemysłu żywnościowego – Food Drink Europe. Jest redaktorem naczelnym kwartalnika FoodLex, przewodniczącym zespołu doradców i pracodawców przy Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Autor licznych publikacji dotyczących rynku żywności oraz marketingu produktów żywnościowych.

Aleksander
Libera


Pełnomocnik Zarządu ds. PIzG, PAIiIZ
Odpowiedzialny za doradztwo lokalizacyjne dla polskich firm zainteresowanych ekspansją zagraniczną. Z tematyką inwestycji zagranicznych związany jest od blisko ośmiu lat. Pracował m.in. w Ambasadzie RP w Londynie oraz w sektorze prywatnym w branży e‑marketingu.

Adam
Gajewski


Dyrektor Centrum Badań i Rozwoju, Mondelez Polska
Adam Gajewski z branżą FMCG związany jest od 1996 roku. Doświadczenie zdobywał w firmach Frito‑Lay, Danone i Kraft. W Mondelezie odpowiada za rozwój kategorii wyrobów czekoladowych, ciastek, wafli, słonych przekąsek oraz napojów w proszku. Jest członkiem zespołu ds. innowacji i jakości w firmie Mondelez. Przez ostatnie 12 lat pracował w zagranicznych oddziałach firmy, m.in. w Czechach i w Afryce. Obecnie jest dyrektorem Centrum Badań i Rozwoju we Wrocławiu. Ma tytuł doktora nauk przyrodniczych.

Honorata
Jarocka


Food and Drink
Analyst Mintel
Z firmą Mintel związana od 2013 roku. Jej głównym obszarem analiz i zainteresowań są kategorie żywnościowe, a w szczególności trendy związane ze zdrowym stylem życia oraz innowacje produktowe. Przez dziesięć lat analizowała rozmaite sektory FMCG, w tym rynek żywności, tytoniowy, handlu detalicznego, kosmetyków, chemii gospodarczej i artykułów higieny osobistej, leków OTC i suplementów diety, a także produktów dla zwierząt. Ma specjalistyczną wiedzę w zakresie działań marketingowych i promocyjnych, zdobytą podczas pracy dla takich firm jak LPP i Oceanic, a także agencji reklamowej Tequila\BTL (obecnie Tequila Polska). Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii.
 

Marek
Moczulski


Prezes Zarządu
Bakalland
Prezesem zarządu Bakallandu jest od kwietnia 2014 roku. W sierpniu 2014 roku objął też stanowisko prezesa zarządu firmy Rieber Foods Polska, która następnie jako Delecta została zintegrowana z firmą Bakalland. Wcześniej, od czerwca 2013 roku, pełnił obowiązki przewodniczącego rady nadzorczej Bakallandu. Od 2011 roku sprawuje stanowisko wiceprzewodniczącego rady nadzorczej firmy Dom Development. Od roku 2009 roku jest także niezależnym konsultantem w zakresie strategii biznesowych, doradztwa inwestycyjnego i usprawniania procesów biznesowych. Wieloletni prezes zarządu i dyrektor generalny ZPC Mieszko (w latach 2003‑2009). Wcześniej związany m.in. z Agros Fortuną oraz GK Agros.

Mirosław
Caputa


Dyrektor Marketingu i Komunikacji, Circle K
Od września 2012 roku pełni funkcję dyrektora ds. marketingu i komunikacji w firmie Circle K Polska, która jest częścią koncernu Alimentation Couche‑Tard (ACT), jednej z największych na świecie spółek akcyjnych handlu detalicznego z obszaru convenience. Wcześniej przez 9 lat odpowiadał za kompleksowe zarządzanie ofertą sklepów i konceptem. Do jego zadań należał rozwój oferty food & coffee w Statoilu oraz wprowadzanie marek własnych. W latach 2000‑2003 pracował dla Confex AB, gdzie odpowiadał m.in. za stworzenie strategii marketingowej dla sieci serwisów samochodowych Partner Serwis. W latach 1995‑2000 był związany z branżą piwną i Grupą Żywiec.

Dorota
Kałowska


Partner & Strategy Consultant, Ekspert Polskiej Izby Handlu
Od 17 lat pracuje z klientami m.in. z Polski, Niemiec i Rosji w zakresie przygotowywania strategii marki oraz projektowania opakowań. Współpracuje z sieciami handlowymi, pomagając rozwijać marki własne. Prowadzi szkolenia i prelekcje na konferencjach z zakresu efektywnego wykorzystania opakowań w marketingu, projektowania i wdrażania strategii marki. Wykładowca akademicki (Uniwersytet Vistula). Pracuje m.in. dla takich firm jak Jeronimo Martins Polska, Agros Nova, Harper Hygienics, Colian, Grupa ZPR, Wepa Professional GmBH, Cotton Club Rosja, Stovit Group, Piotr i Paweł, Eurocash oraz Danone.

Jacek
Czarnecki


Regulatory Affairs Manager, Nestlé Polska
W firmie Nestlé Polska, z którą jest związany od siedmiu lat, kieruje działem regulacji żywnościowych oraz zarządza rozwojem systemu specyfikacji i receptur. Przewodniczący komisji ds. legislacji i bezpieczeństwa żywności w Polskiej Federacji Producentów Żywności, od dwóch lat wiceprezes tej organizacji. Członek kolegium redakcyjnego kwartalnika Food Lex. Doświadczenie biznesowe zdobywał w PepsiCo International, a drogę eksperta rozpoczął w Zakładzie Badania Żywności w Państwowym Zakładzie Higieny. Absolwent wydziału żywienia człowieka SGGW.
 

Maciej
Stoiński


wiceprezes,
PIOTR i PAWEŁ
W branży FMCG pracuje od kilkunastu lat, m.in. jako dyrektor handlowy i prokurent zarządu Lewiatan 94 Holding a także prezes Pamapol Dystrybucja. Od kilku lat związany z poznańską siecią supermarketów Piotr i Paweł.

Grzegorz
Woźniak


dyrektor finansowy, członek zarządu, DELIC-POL
Od początku kariery związany z firmą Delicpol, gdzie od czterech lat pełni funkcję dyrektora finansowego i członka zarządu. W latach 2013-2016 piastował także stanowisko prezesa zarządu spółki Cuprod. W latach 2009-2012 był kontrolerem finansowym w Delicpol S.A.

Sławomir
Majman


doradca prezydenta
Pracodawców RP
W latach 2008-2016 związany z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Do lipca 2009 roku był w niej członkiem zarządu, odpowiedzialnym za promocję gospodarczą, a następnie objął stanowisko prezesa, które sprawował do maja 2016 roku. W przeszłości był m.in. prezesem Targów Warszawskich i radnym w stolicy. Pracował także w PA Interpress, Radiu dla Ciebie oraz Polskim Radiu. Absolwent Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych.

Tomasz
Sienkiewicz


współwłaściciel,
Manufaktura Czekolady
Z wykształcenia informatyk, absolwent Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Ma duże doświadczenie w branży Telecom i IT. Współzałożyciel pierwszej w Polsce firmy produkującej czekoladę na mikroskalę bezpośrednio z ziaren kakao.
 

Krzysztof
Stypułkowski


współwłaściciel, Manufaktura Czekolady
Informatyk, absolwent Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Ma doświadczenie w międzynarodowych zespołach programistycznych i marketingowych w branży IT i FMCG. Współzałożyciel pierwszej w Polsce firmy produkującej czekoladę na mikroskalę bezpośrednio z ziaren kakao.

Agata
Anioł


menadżer zarządzania grupą kategorii, 1 Minute
Z wykształcenia mgr. inż. technologii żywności Akademii Rolniczo‑Technicznej w Olsztynie. Wieloletnie doświadczenie w obszarze zarządzania produktem zdobyła poprzez współpracę m.in. z takimi firmami, jak MarcPol i Grupa Auchan. Obecnie odpowiada za rozwój kategorii produktowej i poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań w pionierskim projekcie w ramach Eurocash Convenience. Zarządza zespołem rozwijającym markę 1 Minute.

Antoni
Mielniczuk


prezes, Polsko-Saudyjska Izba Gospodarcza
Aktywny promotor biznesowych relacji z Królestwem Arabii Saudyjskiej. Organizator misji gospodarczych, uczestnik delegacji podczas wizyt prezydenta Bronisława Komorowskiego i premiera Donalda Tuska. Doradca firm i organizacji rządowych, społecznych oraz biznesowych. W przeszłości związany z Polską Telefonią Cyfrową, Deutsche Telekom, T-Mobile i Vivendi. Absolwent m.in. Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Dorota
Kozłowska


dyrektor ds. legislacji,
PFPŻZP
Ma kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie stosowania i interpretacji przepisów prawa żywnościowego uzyskane w pracy w Instytucie Żywności i Żywienia, międzynarodowych koncernach spożywczych, a także, jako audytor systemów zarządzania bezpieczeństwem żywności, w międzynarodowej firmie certyfikacyjnej. Członek Specjalistycznego Komitetu Technicznego ds. Rolnictwa i Żywności Polskiego Centrum Akredytacji, oraz Technicznej Grupy Roboczej ds. BREF utworzonej w Ministerstwie Środowiska. W PFPŻ ZP jako dyrektor ds. legislacji jest odpowiedzialna za sprawy związane z prawem żywnościowym, a także z przepisami ochrony środowiska istotnymi z punktu widzenia przemysłu spożywczego. Zastępca redaktora naczelnego kwartalnika Food Lex. Uczestniczy w pracach komitetu Food and Consumer Policy Konfederacji Przemysłu Żywności i Napojów Unii Europejskiej (Food Drink Europe).
 

Krzysztof
Mrówczyński


ekspert w biurze analiz makroekonomicznych, Pekao SA
Absolwent Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Warszawskiego. Przez większość kariery związany z bankami, w przeszłości ekspert w biurze analiz makroekonomicznych banku BPH i w biurze strategii PKN Orlen. Od 10 lat profesjonalnie zajmuje się analizami strategicznymi różnych sektorów gospodarki, w tym m.in. rolno‑spożywczego, energetycznego, chemicznego, motoryzacyjnego i finansowego. Od kilku lat aktywnie uczestniczy w projektach strategicznych banku Pekao SA.

RAMOWY PROGRAM KONGRESU *

RYNEK I KONSUMENT
09.00-9.10 Powitanie uczestników

09.10-9.30 Kondycja krajowego rynku słodyczy i przekąsek – Konrad Mazur, senior client consultant, NIELSEN

09.30-9.50 Trendy konsumenckie na rynku – wpływ na kategorię słodyczy i przekąsek. Magdalena Rosa-Wojnicka, strategic insights manager, Dominika Grusznic-Drobińska, team manager GFK POLONIA

09.50-10.00 Czy czekolada będzie luksusem? – Zoltan Novak, prezes MONDELEZ POLSKA

10.00-11.00 PANEL DYSKUSYJNY: Rynek słodyczy i przekąsek 2025 – szanse i wyzwania
UCZESTNICY:
Mirosław Caputa, dyrektor marketingu i komunikacji, CIRCLE K
Jan Kolański, prezes, COLIAN
Maciej Kroenke, dyrektor PwC
Marek Moczulski, prezes BAKALLAND
Zoltan Novak, prezes MONDELEZ POLSKA
Maciej Stoiński, dyrektor generalny, wiceprezes, PIOTR i PAWEŁ

11.00-11.50 Business Mixer oraz przerwa kawowa

STRATEGIE BIZNESOWE
11.50-12.05 Trzęsienie ziemi na rynku surowców. Spojrzenie na ceny kakao, cukru i mleka. Krzysztof Mrówczyński, ekspert w biurze analiz makroekonomicznych, PEKAO SA

12.05-12.20 Konsolidacja rynku słodyczy w Polsce. Zostaną tylko najwięksi? Dariusz Budzeń, prezes AUGEO VENTURES

12.20-12.35 Zderzenie marek własnych z innowacjami. Czy premiumizacja private label jest nieunikniona? Dorota Kałowska, partner & strategy consultant COBALT SPARK, ekspert POLSKIEJ IZBY HANDLU

12.35-12.50 E-grocery to przyszłość? Jak rozwija się handel żywnością przez internet? Jacek Palec, prezes BDSKLEP.PL

12.50-13.50 Obiad

MARKETING I SPRZEDAŻ
13.50-14.05 Kontekst ma znaczenie. Co jedzą Polacy jako przekąski? Maciej Brysiak, senior research manager, Dawid Mazur, senior research manager, IQS

14.05-14.20 Od promocji do promocji. Jak zarządzać cenami słodyczy i przekąsek? Maciej Kroenke, dyrektor PwC

14.20-14.35 Rola innowacji na rynku słodyczy. Honorata Jarocka, food and drink analyst, MINTEL

14.35-15.15 PANEL DYSKUSYJNY: Innowacje jedyną drogą. Co dziś decyduje o sukcesie produktu?

UCZESTNICY:
Agata Anioł, menadżer zarządzania grupą kategorii, 1 MINUTE (GRUPA EUROCASH)
Adam Gajewski, dyrektor Centrum Badań i Rozwoju, MONDELEZ POLSKA
Honorata Jarocka, food and drink analyst, MINTEL
Dorota Kałowska, partner & strategy consultant, COBALT SPARK; ekspert POLSKIEJ IZBY HANDLU
Jacek Palec, prezes, BDSKLEP.PL
Krzysztof Stypułkowski, Tomasz Sienkiewicz, właściciele, MANUFAKTURA CZEKOLADY

15.15-16.05 Business Mixer oraz przerwa kawowa

EKSPORT
16.05-16.20 Kierunek: Afryka i Azja! Najlepsze destynacje eksportowe słodyczy i przekąsek – Aleksander Libera, pełnomocnik zarządu ds. polskich inwestycji za granicą, POLSKA AGENCJA INFORMACJI I INWESTYCJI ZAGRANICZNYCH

16.20-16.50 Nadchodzą zmiany! Nowe globalne regulacje dotyczące sprzedaży słodyczy i przekąsek - Dorota Kozłowska, dyrektor ds. legislacji, POLSKA FEDERACJA PRODUCENTÓW ŻYWNOŚCI ZWIĄZEK PRACODAWCÓW; Jacek Czarnecki, regulatory affairs manager, Nestlé POLSKA

16.50-17.50 PANEL DYSKUSYJNY: Europa to za mało. Polskie słodycze i przekąski w świecie.

UCZESTNICY:
Andrzej Gantner, dyrektor generalny, POLSKA FEDERACJA PRODUCENTÓW ŻYWNOŚCI
Krzysztof Koszela, dyrektor ds. rozwoju rynków zagranicznych, COLIAN
Sławomir Majman, doradca prezydenta PRACODAWCÓW RP, były prezes POLSKIEJ AGENCJI INFORMACJI I INWESTYCJI ZAGRANICZNYCH
Konrad Mickiewicz, prezes, GRUPA BAŁTYK
Antoni Mielniczuk, prezes, POLSKO-SAUDYJSKA IZBA GOSPODARCZA
Grzegorz Woźniak, dyrektor finansowy, członek zarządu, DELICPOL

17.50 KOKTAIL